BELANGRIJKE INFORMATIE
Deze samenvatting van veiligheid en klinische prestaties (SSCP) is
bedoeld om het publiek toegang te geven tot een bijgewerkte
samenvatting van de belangrijkste aspecten van de veiligheid en
klinische prestaties van het hulpmiddel. Deze SSCP is niet bedoeld
om de Gebruiksaanwijzing te vervangen als het belangrijkste
document om een veilig gebruik van het hulpmiddel te garanderen,
noch om diagnostische of therapeutische suggesties te doen aan
beoogde gebruikers of patiënten.
Toepasselijke documenten
| Documenttype |
Titel/nummer van het document |
| Ontwerpgeschiedenisbestand (DHF) |
6002 |
| ‘MDR-documentatie' bestandsnummer |
MDR-011 |
1. Identificatie van het hulpmiddel en algemene informatie
Handelsnaam van het hulpmiddel Canaud-katheters
Naam en adres van de fabrikant Medical
Components, Inc, 1499 Delp Drive Harleysville, PA 19438 VS
Enkelvoudig registratienummer van de fabrikant (SRN)
US-MF-000008230
Basis UDI-DI 00884908283NH
Beschrijving/tekst van de nomenclatuur voor medische
hulpmiddelen
F900202 - Permanente hemodialysekatheter en kits
Klasse hulpmiddel III
Datum afgifte eerste CE-certificaat voor dit hulpmidde
Nov-93
Naam gemachtigde en SRN Europese
regelgevingsdeskundige Medical Product Service GmbH (MPS)
Borngasse 20 35619 Braunfels, Duitsland SRN: DE-AR-000005009
Naam van de aangemelde instantie en uniek identificatienummer
BSI Nederland NB2797
Apparaatgroepering en varianten
De hulpmiddelen in dit document zijn alle hemodialysekathetersets
voor langdurig gebruik. De onderdeelnummers van de hulpmiddelen
zijn geklassificeerd in verschillende categorieën. Deze
hulpmiddelen worden gedistribueerd als proceduretrays, in
verschillende configuraties inclusief accessoires en hulpmiddelen
(zie paragraaf "Accessoires bedoeld voor gebruik in combinatie met
het hulpmiddel").
Hulpmiddelvarianten:
Variant hulpmiddelen:
| Beschrijving varianten |
Onderdeelnummer(s) |
Uitleg van meerdere onderdeelnummers |
| 10F x 40 cm Canaud |
3320 |
|
Variant hulpmiddelen:
| Beschrijving varianten |
Onderdeelnummer(s) |
Uitleg van meerdere onderdeelnummers |
| 10F x 40 cm Canaud |
3320 |
|
Proceduretrays:
Proceduretrays:
| Cataloguscode |
Onderdeelnummer |
Omschrijving |
| MCCA1040K-A |
3320 |
10F x 40 cm Canaud-katheterset |
| MCCA1040S-A |
3320 |
10F x 40 cm enkelvoudige Canaud-katheter-set
|
| MCCC1040K-A |
3320 |
10F x 40 cm Canaud-katheter met verstevigingstiletset
|
| MCCC1040S-A |
3320 |
10F x 40 cm enkelvoudige Canaud-katheter met
verstevigingsstiletset
|
Proceduretrays:
| Cataloguscode |
Onderdeelnummer |
Omschrijving |
| MCCA1040K-A |
3320 |
10F x 40 cm Canaud-katheterset |
| MCCA1040S-A |
3320 |
10F x 40 cm enkelvoudige Canaud-katheter-set
|
| MCCC1040K-A |
3320 |
10F x 40 cm Canaud-katheter met verstevigingstiletset
|
| MCCC1040S-A |
3320 |
10F x 40 cm enkelvoudige Canaud-katheter met
verstevigingsstiletset
|
Configuraties van proceduretrays:
| Configuratietype |
Kitonderdelen |
|
Canaud dubbele hemodialysekatheter set
|
(2) Katheter (2) 1.5 mm OD 1.05 mm ID x 400 mm (40 cm)
stilet (2) 1.3 mm OD x 1.0 mm ID x 70 mm (18GA) Inbrengnaald
(2) 0.97 mm X 70 cm (0,038) VOERDRAAD J (R 3 mm) Tip (2)
Advancer (2) 3.6 mm ID x 15cm (10F) Dilatator (1) Arteriële
uitbreidingsset (1) Veneuze uitbreidingsset (2) Bevestigbare
hechtvleugel (2) Katheterplug (1) Patiënt ID-kaart (1)
Patiënteninformatiepakket
|
|
10F x 40 cm Canaud enkel lumen hemodialyse enkele
katheterset
|
(1) Katheter (1) 1.5 mm OD 1.05 mm ID x 400 mm (40 cm)
stilet (1) 1.3 mm OD x 1.0 mm ID x 70 mm (18GA) Inbrengnaald
(1) 0.97 mm X 70 cm (0,038) VOERDRAAD J (R 3 mm) Ti veneuze
stenosep (1) Advancer (1) 3.6 mm ID x 15cm (10F) Dilatator
(1) Uitbreidingsset (1) Bevestigbare hechtvleugel (1)
Katheterplug (1) Patiënt ID-kaart (1)
Patiënteninformatiepakket
|
|
10F x 40 cm Canaud enkel lumen hemodialyse enkele
katheterset met verstevigingsstiletset
|
(2) Katheter (2) 1.5 mm OD 1.05 mm ID x 400 mm (40 cm)
stilet (2) 2.4 mm OD x 161mm Adapter Stiffener Stylet (2)
1.3 mm OD x 1.0 mm ID x 70mm (18GA) Inbrengnaald (2) 0.97 mm
X 70 cm (0,038) VOERDRAAD J (R 3 mm) Tip (2) Advancer (2)
Tunneler (2) 3.6 mm ID x 15cm (10F) Dilatator (1) Arteriële
uitbreidingsset (1) Veneuze uitbreidingsset (2) Bevestigbare
hechtvleugel (2) Katheterplug (2) Eindkap (2) 2-0 Zijden
hechtdraad (1) Patiënt ID-kaart (1)
Patiënteninformatiepakket
|
|
10F x 40 cm Canaud dubbele hemodialysekatheter met
verstevigingskatheterset
|
(1) Katheter (1) 1.5 mm OD 1.05 mm ID x 400 mm (40 cm)
stilet (1) 2.4 mm OD x 161 mm Adapter Stiffener Stylet (1)
1.3 mm OD x 1.0 mm ID x 70 mm (18GA) Inbrengnaald (1) 0.97
mm X 70 cm (0,038) VOERDRAAD J (R 3 mm) Ti veneuze stenosep
(1) Advancer (1) Tunneler (1) 3.6 mm ID x 15cm (10F)
Dilatator (1) Uitbreidingsset (1) Bevestigbare hechtvleugel
(1) Katheterplug (1) Eindkap (1) 2-0 Zijden hechtdraad (1)
Patiënt ID-kaart (1) Patiënteninformatiepakket
|
2. Beoogd gebruik van het hulpmiddel
Beoogd doel Volgens de product-IFU (IFU
40777-1BSI) zijn Canaud-katheters bedoeld voor gebruik bij
volwassen patiënten die geen functionele permanente vaattoegang
hebben of die geen kandidaat zijn voor permanente vaattoegang voor
wie centraal veneuze vaattoegang voor hemodialyse noodzakelijk
wordt geacht op basis van de aanwijzingen van een gekwalificeerde,
gediplomeerde arts. De katheter is bedoeld voor gebruik onder
regelmatig toezicht en beoordeling van gekwalificeerde
gezondheidswerkers. De katheter is voor eenmalig gebruik.
Indicatie(s) Volgens de product-IFU (IFU
40777-1BSI) zijn Canaud-katheters bedoeld voor gebruik bij
volwassen patiënten die geen functionele permanente vaattoegang
hebben of die geen kandidaat zijn voor permanente vaattoegang voor
wie centraal veneuze vaattoegang voor hemodialyse noodzakelijk
wordt geacht op basis van de aanwijzingen van een gekwalificeerde,
gediplomeerde arts.
Doelgroep(en) Canaud-katheters zijn bestemd
voor gebruik bij volwassen patiënten die geen functionele
permanente vaattoegang hebben of die geen kandidaat zijn voor een
permanente vaattoegang en bij wie een centrale veneuze vaattoegang
voor hemodialyse noodzakelijk wordt geacht op basis van de
aanwijzingen van een gekwalificeerde, bevoegde arts. De katheter
is niet bedoeld voor gebruik bij pediatrische patiënten.
Contra-indicaties en/of beperkingen
-
Volgens de IFU van het product (IFU 40777-1BSI) zijn de Canaud
katheters als volgt gecontra-indiceerd:
-
Bekende of vermoede allergieën voor een van de onderdelen van de
katheter of de kit.
-
Dit hulpmiddel is gecontra-indiceerd voor patiënten met
ernstige, ongecontroleerde coagulopathie of trombocytopenie.
3. Beschrijving van het hulpmiddel
Apparaatnaam: Canaud-katheters
Beschrijving van het hulpmidde De
Canaud-katheter is een katheter met één lumen op lange termijn. In
de doelader worden twee katheters ingebracht waarmee bloed via
twee afzonderlijke doorgangen (lumens) wordt verwijderd en
teruggevoerd. Het subcutane deel van de adapter heeft een steel
met weerhaakjes voor bevestiging aan het subcutane lumen. Een
hechting, bevestigd aan elke adapter, wordt gebruikt om de
katheter in de tunnel te verankeren. De katheter bevat
Bariumsulfaat om visualisatie onder fluoroscopie of röntgen te
vergemakkelijken. De katheter is getest bij debieten tot 500
mL/min.
Apparaatnaam: Canaud-katheters
Beschrijving van het hulpmidde De
Canaud-katheter is een katheter met één lumen op lange termijn. In
de doelader worden twee katheters ingebracht waarmee bloed via
twee afzonderlijke doorgangen (lumens) wordt verwijderd en
teruggevoerd. Het subcutane deel van de adapter heeft een steel
met weerhaakjes voor bevestiging aan het subcutane lumen. Een
hechting, bevestigd aan elke adapter, wordt gebruikt om de
katheter in de tunnel te verankeren. De katheter bevat
Bariumsulfaat om visualisatie onder fluoroscopie of röntgen te
vergemakkelijken. De katheter is getest bij debieten tot 500
mL/min.
Materialen/stoffen die in contact komen met weefsel van de
patiënt
De onderstaande percentages zijn gebaseerd op het gewicht van de
Canaud-katheter (7,415 g).
Materialen / stoffen die in contact komen met weefsel van de
patiënt
| Materiaal |
% gewicht (w/w) |
| Polyurethaan |
32.83 |
| Acetal co-polymeer |
18.51 |
| Silicone |
35.86 |
| Nylon |
6.47 |
| Bariumsulfaat |
6.33 |
De onderstaande percentages zijn gebaseerd op het gewicht van de
Canaud-katheter (7,415 g).
Materialen / stoffen die in contact komen met weefsel van de
patiënt
| Materiaal |
% gewicht (w/w) |
| Polyurethaan |
32.83 |
| Acetal co-polymeer |
18.51 |
| Silicone |
35.86 |
| Nylon |
6.47 |
| Bariumsulfaat |
6.33 |
Opmerking:Volgens de gebruiksaanwijzing is het hulpmiddel
gecontra-indiceerd voor patiënten met bekende of vermoede
allergieën voor bovengenoemde materialen.
Opmerking:Hulpstukken die roestvrij staal bevatten, kunnen tot 4%
gewicht van de CMR-stof kobalt bevatten.
Informatie over geneeskrachtige stoffen in het
hulpmiddel
N.V.T.
Hoe het hulpmiddel zijn beoogde werkingswijze bereikt
Hemodialysekatheters zijn centraal geplaatste toegangsslangen. Een
typische hemodialysekatheter maakt gebruik van een dunne,
flexibele buis. Deze katheter heeft twee afzonderlijke buizen. De
buisjes gaan in een grote ader. De ader is meestal de interne
halsslagader. Het bloed stroomt door de ene buis van de katheter.
Het bloed stroomt naar de dialysemachine via een aparte
slangenset. Het bloed wordt dan verwerkt en gefilterd. Het bloed
gaat via de tweede buis terug naar de patiënt. Dit hulpmiddel
wordt gebruikt wanneer de dialyse in één keer moet beginnen.
Patiënten mogen geen functionerende AV-fistel of -transplantatie
hebben. Katheterhemodialyse vindt normaal gesproken op korte
termijn plaats. In sommige cases kan langdurige toegang voorkomen.
Bijvoorbeeld wanneer er problemen zijn met de ondersteuning van
een AV-fistel of -transplantaat.
Informatie over sterilisatie Inhoud steriel en
niet pyrogeen in ongeopende, onbeschadigde verpakking.
Gesteriliseerd met ethyleenoxide.
Vorige generaties/varianten
| Naam van vorige generatie |
Verschillen met huidig hulpmiddel |
| • TwinCath, DualCath |
• Vóór de datum van de CE-markering werd een hulpmiddel met
dezelfde naam in de handel gebracht door Vygon (Lansdale,
PA). • Tussen 1996 en 1998 werd de tekst "Tesio" op het
hulpmiddel gedrukt.
|
Accessoires bedoeld voor gebruik in combinatie met het
hulpmiddel
| Naam van accessoire |
Beschrijving van accessoire |
| Voerdraad |
Voor algemeen intravasculair gebruik om de selectieve
plaatsing van medische hulpmiddelen in de vaatanatomie te
vergemakkelijken.
|
| Inbrengnaald |
Gebruikt voor het percutaan inbrengen van voerdraden.
|
| Stilet |
Hulp bij het inbrengen van de katheter
|
| Plug |
Om het katheterlumen te blokkeren en bloedverlies te
voorkomen na het inbrengen en voordat de adapter wordt
bevestigd
|
| Verstevigingsstilet |
Hulp bij het inbrengen van de verlenglijn.
|
| Tunnelinstrument |
Instrument dat wordt gebruikt om een onderhuidse tunnel te
maken
|
| Advancer |
Hulpmiddel voor het inbrengen van de voerdraad in de
doelader.
|
| Bevestigbare hechtvleugel |
De verwijderbare hechtvleugel is bedoeld om de katheter
extra vast te zetten en beweging bij de uitgang te
minimaliseren.
|
| 2.0 hechtdraad |
Bevestiging van een katheter aan het lichaam Zijde zwart
gevlochten, steriel, niet-absorbeerbaar hechtdraad
|
| Dilatator |
Ontworpen voor percutane toegang tot een vat om de opening
van het vat te vergroten voor de plaatsing van een katheter
in een ader.
|
| Eindkap |
Om de luer van de katheter schoon te houden en te beschermen
tussen behandelingen door.
|
Andere apparaten of producten die bedoeld zijn voor gebruik in
combinatie met het apparaat:
| Naam van apparaat of product |
Beschrijving van het apparaat of product
|
| N.V.T. |
N.V.T. |
4. Risico's en waarschuwingen
Restrisico's en ongewenste effecten: Alle
chirurgische procedures brengen risico's met zich mee. Medcomp
heeft risicobeheerprocessen geïmplementeerd om deze risico's
proactief op te sporen en zoveel mogelijk te beperken zonder het
voordeel/risicoprofiel van het hulpmiddel negatief te beïnvloeden.
Na beperking blijven er restrisico's en de mogelijkheid van
ongewenste voorvallen bij het gebruik van dit product bestaan.
Medcomp heeft vastgesteld dat alle restrisico's aanvaardbaar zijn.
| Type residuele schade |
Mogelijke bijwerkingen in verband met schade
|
| Bloeding |
Bloeding (kan ernstig zijn)
|
| Cardiale gebeurtenis |
Hartritmestoornis
|
| Embolisme |
Luchtembolie
|
| Infectie |
Bacteriemie
|
| Perforatie |
Inferieure Vena Cava doorboring
|
| Trombose |
Centraal veneuze trombose
|
| Diverse complicaties |
Brachiale plexus letsel
|
|
Kwantificatie van restrisico's
|
|
PMS-klachten 01 januari 2016 - 31 maart 2025
|
PMCF-voorvallen |
|
Verkochte eenheden: 30,881 |
Onderzochte eenheden: 1,028 |
|
Categorie restschade voor patiënten
|
% van de hulpmiddelen |
% van de hulpmiddelen |
| Allergische reactie |
Niet gerapporteerd |
Niet gerapporteerd |
| Bloeding |
0.06% |
1.26% |
| Cardiale gebeurtenis |
0,003% |
Niet gerapporteerd |
| Embolisme |
0.01% |
Niet gerapporteerd |
| Infectie |
Niet gerapporteerd |
17.02% |
| Perforatie |
Niet gerapporteerd |
Niet gerapporteerd |
| Stenose |
Niet gerapporteerd |
0.39% |
| Weefselbeschadiging |
Niet gerapporteerd |
Niet gerapporteerd |
| Trombose |
Niet gerapporteerd |
1.65% |
| Diverse complicaties |
Niet gerapporteerd |
Niet gerapporteerd |
Waarschuwingen en voorzorgsmaatregelen
Alle waarschuwingen zijn getoetst aan de risicoanalyse, PMS en
bruikbaarheidstests om de consistentie tussen de informatiebronnen
te valideren. Volgens de IFU van het product (IFU 40777-1BSI)
hebben Canaud-katheters de volgende waarschuwingen:
-
Geen katheter inbrengen in door trombose aangetaste vaten.
-
Voer de voerdraad of katheter niet in als er ongewone weerstand
wordt ondervonden.
-
De voerdraad niet met geweld inbrengen of terugtrekken uit een
onderdeel. Als de voerdraad beschadigd raakt, moeten voerdraad
en bijbehorende onderdelen samen worden verwijderd.
-
De katheter of toebehoren op geen enkele wijze opnieuw
steriliseren.
-
Inhoud steriel en niet pyrogeen in ongeopende, onbeschadigde
verpakking. Gesteriliseerd met ethyleenoxide
-
Gebruik de katheter of toebehoren niet opnieuw omdat het
hulpmiddel niet goed gereinigd en ontsmet kan worden, wat kan
leiden tot besmetting, katheterdegradatie, vermoeidheid van het
hulpmiddel of endotoxinereactie.
-
Gebruik de katheter of toebehoren niet als de verpakking geopend
of beschadigd is.
-
Gebruik de katheter of toebehoren niet als er tekenen van
productschade zichtbaar zijn of als de uiterste gebruiksdatum is
verstreken.
-
Gebruik geen scherpe instrumenten in de buurt van de
verlengslang of het katheterlumen.
-
Gebruik geen schaar om het verband te verwijderen.
-
Gebruik bij deze siliconen katheter geen jodiumproducten voor
plaatselijke verzorging. De voorzorgsmaatregelen in de IFU voor
Canaud-katheters zijn als volgt:
-
Onderzoek het katheterlumen en de verlenglijnen voor en na elke
behandeling op schade.
-
Om ongelukken te voorkomen, moet u vóór en tussen behandelingen
de veiligheid van alle doppen en bloedlijnverbindingen
verzekeren.
-
Gebruik alleen Luer Lock (schroefdraad) connectoren met deze
katheter.
-
In het zeldzame geval dat een hub of connector tijdens het
inbrengen of gebruik losraakt van een onderdeel, neemt u alle
noodzakelijke stappen en voorzorgsmaatregelen om bloedverlies of
luchtembolie te voorkomen en verwijdert u de katheter.
-
Voordat u probeert een katheter in te brengen, moet u ervoor
zorgen dat u bekend bent met de mogelijke complicaties en de
noodbehandeling ervan, mocht een van hen zich voordoen.
-
Het herhaaldelijk te strak aandraaien van bloedlijnen, spuiten
en doppen vermindert de levensduur van de connector en kan
leiden tot mogelijk falen van de connector.
-
De katheter wordt beschadigd als er andere klemmen worden
gebruikt dan die welke bij deze set zijn geleverd.
-
Vermijd klemmen in de buurt van de Luer Lock en de hub van de
katheter. Het herhaaldelijk vastklemmen van de slang op dezelfde
plaats kan de slang verzwakken.
-
Gebruik alleen Medcomp® Canuad-adapters met deze katheter.
Wanneer u de katheter op de gewenste lengte afsnijdt, moet u
ervoor zorgen dat het lumen vierkant wordt afgesneden en dat het
resterende katheterlumen niet wordt beschadigd. Aanvullende
waarschuwingen en voorzorgsmaatregelen in de IFU's van de Canaud
katheter zijn als volgt:
-
Het oordeel van een arts wordt sterk aanbevolen bij het
inbrengen van deze katheter bij patiënten die niet in staat zijn
diep adem te halen of in te houden.
-
Patiënten die beademingsondersteuning nodig hebben, lopen een
verhoogd risico op pneumothorax tijdens subclavia-adercanulatie,
wat complicaties kan veroorzaken.
-
Langdurig gebruik van de vena subclavia kan gepaard gaan met
stenose hiervan.
-
De lengte van de ingebrachte draad wordt bepaald door de grootte
van de patiënt. Controleer de patiënt tijdens deze procedure op
aritmie. De patiënt moet tijdens deze procedure aan een
hartmonitor worden gelegd. Er kunnen hartritmestoornissen
optreden als de voerdraad in de rechterboezem terechtkomt. De
voerdraad moet tijdens deze procedure stevig worden
vastgehouden.
-
Pak de voerdraad NIET vast en trek er NIET aan voordat de
J-Straightener wordt losgemaakt. De voerdraad kan beschadigd
raken als hij tegen de J-Straightener in wordt getrokken.
-
Buig de huls/dilatator NIET tijdens het inbrengen, omdat buigen
ertoe kan leiden dat de sheath voortijdig scheurt. Houd de
huls/dilatator dicht bij de tip (ongeveer 3 cm van de tip)
wanneer u deze voor het eerst door het huidoppervlak inbrengt.
Om de huls/dilatator naar de ader te brengen, pakt u de
huls/dilatator enkele centimeters (ongeveer 5 cm) boven de
oorspronkelijke greeplocatie opnieuw vast en duwt u de
huls/dilatator omlaag. Herhaal de procedure totdat de
huls/dilatator volledig is ingebracht.
-
Laat de schede nooit zitten als verblijfskatheter. De ader wordt
dan beschadigd.
-
Doorboor geen spieren bij het plaatsen van tunnels.
-
Wees uiterst voorzichtig tijdens de montage van de
verlengingsadapter op het lumen om beschadiging van het lumen te
voorkomen.
-
Zorg ervoor dat alle lucht uit de katheter en de extensies is
gezogen. Als u dit niet doet, kan dit leiden tot luchtembolie.
-
Draai de adapter en/of compressieplug niet meer dan een halve
slag, omdat het lumen kan knikken, waardoor de bloedstroom
slecht wordt.
-
Het niet controleren van de plaatsing van de katheter kan leiden
tot ernstig trauma of fatale complicaties.
-
Klem de katheter alleen af met de bijgeleverde in-line klemmen.
-
Verlengklemmen mogen alleen geopend zijn voor aspiratie, spoelen
en dialysebehandeling.
-
Bekijk altijd het ziekenhuis- of unitprotocol, mogelijke
complicaties en hun behandeling, waarschuwingen en
voorzorgsmaatregelen voordat u enige vorm van mechanische of
chemische interventie uitvoert als reactie op problemen met de
werking van de katheter.
-
Alleen een arts die bekend is met de juiste technieken mag de
volgende procedures uitvoeren (kathetervergrendeling,
katheterverwijdering)
-
Wegens het riskico van blootstelling aan HIV of andere door
bloed overgedragen ziekteverwekkers moeten gezondheidswerkers
bij de verzorging van alle patiënten altijd de universele
voorzorgsmaatregelen inzake bloed en lichaamsvloeistoffen
toepassen.
-
Bekijk altijd het ziekenhuis- of unitprotocol, mogelijke
complicaties en hun behandeling, waarschuwingen en
voorzorgsmaatregelen voordat de katheter wordt verwijderd.
-
Gebruik bij het verwijderen van de katheter GEEN scherpe,
rukkende beweging of buitensporige kracht; Hierdoor kan de
katheter scheuren. Maak het lumen vrij van het weefsel alvorens
het te verwijderen.
Andere relevante veiligheidsaspecten(bv. corrigerende
maatregelen op het gebied van veiligheid in het veld enz.)
Voor een periode van 01 januari 2020 tot 31 maart 2025 waren er 51
klachten voor 28,740 verkochte eenheden, wat een totaal
klachtenpercentage geeft van 0.18%. Geen enkel voorval leidde
tijdens de beoordelingsperiode tot een terugroepactie.
5. Samenvatting van klinische evaluatie en klinisch
vervolgonderzoek na marktintroductie (PMCF)
Samenvatting van klinische gegevens met betrekking tot het
onderzochte hulpmiddel
Specifieke casusnummers (gemengde cohortcasusnummers)
geïdentificeerd en gebruikt voor klinische prestatie-evaluatie
| Productfamilie |
Klinische literatuur |
PMCFgegevens |
Totaal |
Antwoorden gebruikersenquête |
| Klinische literatuur |
3,375 |
|
|
|
| PMCF-gegevens |
1,028 |
|
|
|
| Totaal cases |
4,403 |
|
|
|
| Antwoorden gebruikersenquête |
0 |
|
|
|
De klinische prestaties werden gemeten aan de hand van parameters
zoals, maar niet beperkt tot, dwell-tijd, resultaten van
katheterplaatsing en percentages ongewenste voorvallen. De
kritische klinische parameters uit deze onderzoeken voldeden aan
de normen die zijn vastgesteld in de richtlijnen voor de stand van
de techniek. Bij geen van de klinische activiteiten werden
onvoorziene bijwerkingen of andere hoge incidenten vastgesteld.
Medcomp® katheters worden onderworpen aan, en moeten slagen voor,
gesimuleerde gebruikstesten die bedoeld zijn om het gebruik 3 keer
per week gedurende 12 maanden na te bootsen als onderdeel van de
ontwikkeling van het hulpmiddel. De Canaud-katheter heeft deze
tests doorstaan. Hoewel Medcomp® katheters geen materialen
bevatten die na verloop van tijd afbreken, kunnen volledig
functionele katheters om andere redenen worden verwijderd, zoals
een hardnekkige infectie, verandering van therapie (zoals
niervervanging (transplantatie) of gebruik van een arterio-veneuze
graft/fistel). De gepubliceerde klinische literatuur richt zich om
deze redenen niet altijd op de fysieke levensduur van een
katheter. In het geval van de Canaud-katheter hadden 738 katheters
een levensduur van 14.2 maanden [Bereik: 3 maanden - 10 jaar]
gebruiksduur gevonden in het tot nu toe gerapporteerde klinische
gebruik. Op basis van deze informatie heeft de Canaud-katheter een
levensduur van 12 maanden; De beslissing om de katheter te
verwijderen en/of te vervangen moet echter gebaseerd zijn op
klinische prestaties en behoefte, en niet op een vooraf bepaald
tijdstip.
Samenvatting van klinische gegevens met betrekking tot het
gelijkwaardige hulpmiddel (indien van toepassing)
Voor de klinische evaluatie van het hulpmiddel werd geen
gelijkwaardig hulpmiddel gebruikt.
Samenvatting van klinische gegevens van onderzoeken voorafgaand
aan marktintroductie (indien van toepassing)
Voor de klinische evaluatie van het hulpmiddel werd geen gebruik
gemaakt van pre-market klinische hulpmiddelen.
Samenvatting van klinische gegevens uit andere bronnen:
Bron:Samenvatting van gepubliceerde literatuur
Samenvatting: Er zijn 14 gepubliceerde literatuurartikelen
gevonden die 404 specifieke cases uit de Canaud-familie van
hulpmiddelen vertegenwoordigen en nog eens 2,968 gemengde
cohortcases die de Canaud-familie van hulpmiddelen omvatten. De
artikelen omvatten één gerandomiseerd gecontroleerd onderzoek
(Klouche et al., 2007), vijf prospectieve studies (Jean et al,
2001, Karaaslan et al, 2001, Canaud et al, 2002, Lemaire et al,
2009, Heng et al, 2011), vier retrospectieve studies (Jean et al,
2009, Beaussart et al, 2012, Canaud et al., 2023, Canaud et al.,
2023), en vier ongecontroleerde studies (Canaud et al, 1998,
Leblanc et al, 1998, Cardelli et al, 1998, Cardelli et al, 2001).
Bibliografie: Beaussart H, Décaudin B, Résibois JP, Odou P, Azar
R. Tunneled hemodialysis catheters complications: A retrospective
and monocentric comparative study of two devices. Nephrologie et
Therapeutique. 2012;8(2):101-105. Canaud B, Leray-Moragues H,
Garrigues V, Mion C. Permanent twin catheter: A vascular access
option of choice for haemodialysis in elderly patients. Nephrology
Dialysis Transplantation. 1998;13(SUPPL. 7):82-88. Canaud B,
Leray-Moragues H, Kerkeni N, Bosc JY, Martin K. Effective flow
performances and dialysis doses delivered with permanent
catheters: A 24-month comparative study of permanent catheters
versus arterio-venous vascular accesses. Nephrology Dialysis
Transplantation. 2002;17(7):1286-1292. Canaud, B., Leray-Moragues,
H., Chenine, L., Morena, M., Miller, G., Canaud, L., &
Cristol, J. P. (2023). Comparative Clinical Performances of
Tunneled Central Venous Catheters versus Arterio-Venous Accesses
in Patients Receiving High-Volume Hemodiafiltration: The Case for
High-Flow DualCath, a Tunneled Two-Single-Lumen Silicone Catheter.
Journal of Clinical Medicine, 12(14), 4732. Canaud, B.,
Leray-Moragues, H., Klouche, K., Morena, M., Chenine, L., Miller,
G., & Canaud, L. (2023). Percutaneous Placement and Management
of High-flow Catheter for Hemodialysis: The Case for DualCath,
Two-tunneled, Single-lumen Silicone Catheters. Indian Journal of
Vascular and Endovascular Surgery, 10(4), 270-275.Cardelli R,
D'Amicone M, Gurioli L, et al. Permanent vascular catheters for
extracorporeal dialysis. Preliminary study: Canaud and Tesio
catheters. Minerva urologica e nefrologica = The Italian journal
of urology and nephrology. 1998;50(1):51-54. Cardelli R, D'Amicone
M, Stramignoni E, et al. Canaud central venous catheters: 4-year
experience. Minerva urologica e nefrologica = The Italian journal
of urology and nephrology. 2001;53(3):139-143. Heng AE, Abdelkader
MH, Diaconita M, et al. Impact of short term use of interdialytic
60% ethanol lock solution on tunneled silicone catheter
dysfunction. Clinical Nephrology. 2011;75(6):534-541. Jean G,
Charra B, Chazot C, Vanel T, Terrat JC, Hurot JM. Long-term
outcome of permanent hemodialysis catheters: A controlled study.
Blood Purification. 2001;19(4):401-407. Jean G, Vanel T, Bresson
É, et al. Une stratégie efficace voor het verminderen van het
gebruik en de complicaties van getunnelde centrale veneuze
katheters in hemodialyse. Néphrologie & Thérapeutique.
2009;5(4):280-6. Karaaslan H, Peyronnet P, Benevent D, Lagarde C,
Rince M, Leroux-Robert C. Risk of heparin lock-related bleeding
when using indwelling venous catheter in haemodialysis. Nephrology
Dialysis Transplantation. 2001;16(10):2072-2074. Klouche K,
Amigues L, Deleuze S, Beraud JJ, Canaud B. Complications, Effects
on Dialysis Dose, and Survival of Tunneled Femoral Dialysis
Catheters in Acute Renal Failure. American Journal of Kidney
Diseases. 2007;49(1):99-108. Leblanc M, Bosc JY, Vaussenat F,
Maurice F, Leray-Moragues H, Canaud B. Effective blood flow and
recirculation rates in internal jugular vein twin catheters:
Measurement by ultrasound velocity dilution. American Journal of
Kidney Diseases. 1998;31(1):87-92. Lemaire X, Morena M,
Leray-Moragués H, et al. Analysis of risk factors for
catheter-related bacteremia in 2000 permanent dual catheters for
hemodialysis. Blood Purif. 2009;28(1):21-28.
• Bron:PMCF_LTHD_212
De databank Fichier Canaud werd op 11 februari 2020 overgenomen
van Hemotech. De katheterplaatsingen omvatten die van Prof.
Bernard Canaud in het Universitair Ziekenhuis van Montpellier.
Deze database werd bijgewerkt tijdens de
gegevensverzamelingsperiode 10 oktober 1990 - 26 maart 2012.
Prestatiegegevens uit de praktijk over het gebruik van Medcomp
Canaud-katheters werden afgemeten aan acceptatiecriteria die waren
afgeleid van state-of-the-art resultaatmetingen voor veiligheid en
prestaties uit de gepubliceerde literatuur. De 1028 cases die
werden gebruikt voor de analyse overschreden de in
PMCF_LTHD_212_Protocol beschreven steekproefgrootte van 89 cases.
Voor de Medcomp Canaud hemodialysekatheters voor de lange termijn
werd bevestigd dat de volgende resultaatmetingen voldeden aan de
state-of-the-art resultaatmetingen voor veiligheid en prestaties
uit de gepubliceerde literatuur:
Dwell Time (212.56 dagen 95%CI: 192.06 – 233.07)
Procedurele resultaten (96.21% 95%CI: 95% - 97.4%)
Kathetergerelateerde bloedstroominfectie (CRBSI) (0.35 per 1,000
katheterdagen 95%CI: 0 – 0.43)
Percentage tunnelinfecties (0.17 per 1,000 katheterdagen 95%CI: 0
– 0.23)
Percentage infecties aan uitgang (0.27 per 1,000 katheterdagen
95%CI: 0 – 0.34)
Kathetergeassocieerde veneuze trombus (CAVT) (0.08 per 1,000
katheterdagen 95%CI: 0 – 0.12) Katheterbehandeling in Frankrijk
staat onder toezicht van best practices en beleid voor
katheterbehandeling, waaronder strikte en zorgvuldige hygiëne
(Canaud et al. & Lemaire et al.) voor het creëren van een
steriele barrière (steriele jas, handschoenen, doeken, masker,
enz.) waarbij twee personen betrokken zijn en de katheter wordt
gesloten met verschillende lockoplossingen. De infectiepercentages
zijn gedurende meerdere decennia zeer laag gebleven, zoals blijkt
uit verschillende publicaties.
• Bron:PMCF_Medcomp_211
De Medcomp gebruikersenquête heeft reacties opgeleverd van
zorgverleners die bekend zijn met een aantal Medcomp producten. 28
respondenten antwoordden dat zij of hun instelling Medcomp
hemodialysekatheters voor de lange termijn hebben gebruikt,
waarvan 0 respondenten het Canaud-hulpmiddel gebruikten. Er waren
geen verschillen in het gemiddelde gebruikersoordeel met
betrekking tot langetermijn- hemodialysekatheters ten aanzien van
de state-of-the-art resultaatmetingen voor veiligheid en
prestaties of tussen de verschillende typen hulpmiddelen met
betrekking tot veiligheid of prestaties. De volgende gegevens
werden verzameld bij gebruikers van Medcomp hemodialysekatheters
voor langdurig gebruik (n=28):
(Gemiddelde Likert-schaal respons) Katheters functioneren zoals
bedoeld - 4.8 / 5
(Gemiddelde Likert-schaal respons) Verpakking maakt aseptische
presentatie mogelijk - 4.8 / 5
(Gemiddelde Likert-schaal respons) Het voordeel weegt op tegen het
risico - 4.7 / 5
Dwell-tijd (n=26) – 167 dagen (95%CI: 130 - 203)
Algemene samenvatting van klinische veiligheid en prestaties
Na beoordeling van de gegevens van de Canaud-katheter uit alle
bronnen kan worden geconcludeerd dat de voordelen van het
onderzochte hulpmiddel, namelijk het vergemakkelijken van
hemodialyse bij patiënten bij wie andere therapieën of
conservatieve zorg niet geïndiceerd of wenselijk zijn, zoals
bepaald door de arts, zwaarder wegen dan de algemene en
individuele risico's wanneer het hulpmiddel wordt gebruikt zoals
bedoeld door de fabrikant. De fabrikant en de klinisch deskundige
beoordelaar zijn van mening dat de volledige en lopende
activiteiten voldoende zijn om de veiligheid, de doeltreffendheid
en het aanvaardbare baten/risicoprofiel van de Canaud-katheters te
ondersteunen.
Algemene samenvatting van klinische veiligheid en prestaties
| Resultaten |
Voordelen/risico aanvaardbaarheidscriteria
|
Gewenste trend |
Klinische literatuur(Onderzocht hulpmiddel)
|
PMCF-gegevens(Onderzocht hulpmiddel) |
| Prestaties |
| Dwell-tijd |
Meer dan 40 dagen |
+
|
6.6 maanden - 14.2 maanden (Samenvatting van gepubliceerde
literatuur)
|
212.56 dagen (PMCF_LTHD_212)
|
| Procedurele resultaten |
Meer dan 93.3% |
+
|
100% (Samenvatting van gepubliceerde literatuur)
|
96.21% inbrengingen zonder complicaties (PMCF_LTHD_212)
|
| Veiligheid |
|
Bloedstroominfectie door katheter (CRBSI)
|
Minder dan 4.8 incidenten van CRBSI per 1,000 katheterdagen
|
-
|
0,514 - 1.3 per 1,000 katheterdagen (Samenvatting van
gepubliceerde literatuur)
|
0.35 per 1,000 katheterdagen (PMCF_LTHD_212)
|
| Percentage tunnelinfecties |
Minder dan 2.8 incidenten van tunnelinfectie per 1,000
katheterdagen
|
-
|
ND**
|
0.17 per 1,000 katheterdagen (PMCF_LTHD_212)
|
| Percentage infecties aan uitgang |
Minder dan 3.2 incidenten van infecties aan uitgang per
1,000 katheterdagen
|
-
|
0.77 - 1.1 per 1,000 katheterdagen (Samenvatting van
gepubliceerde literatuur)
|
0.27 per 1,000 katheterdagen (PMCF_LTHD_212)
|
|
Kathetergeassocieerde veneuze trombus (CAVT)
|
Minder dan 3.04 incidenten van CAVT per 1,000 katheterdagen
|
-
|
0 voorvallen / 15 katheters (0 per 1,000 katheterdagen) - 10
voorvallen / 738 katheters (0,031 per 1,000 katheterdagen*)
(Samenvatting van gepubliceerde literatuur)
|
0.08 per 1,000 katheterdagen (PMCF_LTHD_212)
|
*Voorvalpercentage is een schatting op basis van beschikbare
informatie in de referentie.:
**ND geeft aan dat er geen gegevens zijn over de klinische
resultatenparameter.:
Lopend of gepland post-market klinisch vervolgonderzoek (PMCF)
| Resultaten |
Voordelen/risico aanvaardbaarheidscriteria
|
Gewenste trend |
Klinische literatuur(Onderzocht hulpmiddel)
|
PMCF-gegevens(Onderzocht hulpmiddel) |
| Prestaties |
|
Caseserie op patiëntniveau in meerdere centra
|
Verzamelen van aanvullende klinische gegevens over het
hulpmiddel door casusgegevens te verzamelen van medisch
personeel dat vertrouwd is met het hulpmiddel.
|
PMCF_LTHD_241
|
Q4 2025
|
|
| Zoeken in state-of-the-art literatuur |
Identificeer risico's en trends bij het gebruik van
soortgelijke hulpmiddelen door het bestuderen van
toepasselijke normen, gepubliceerde literatuur,
samenvattingen van conferenties, leidraden en aanbevelingen;
informatie met betrekking tot de medische aandoening die met
het hulpmiddel wordt behandeld en medische alternatieven die
beschikbaar zijn voor dezelfde behandelde doelpopulatie.
|
SAP-HD
|
Q2 2026
|
|
|
Literatuuronderzoek naar klinisch bewijsmateriaal
|
Identificeren van risico's en trends bij gebruik van het
hulpmiddel door beoordeling van alle voor het hulpmiddel
relevante klinische gegevens uit de gepubliceerde
literatuur.
|
LRP-HD
|
Q2 2026
|
|
|
Zoeken in wereldwijde databases van onderzoeksstudies
|
Identificeren van lopende klinische studies waarbij
Canaud-katheters betrokken zijn.
|
N.V.T.
|
Q2 2026
|
|
| Veiligheid |
Lopend of gepland klinisch vervolgonderzoek na marktintroductie
(PMCF)
| Activiteit |
Omschrijving |
Referentie |
Tijdlijn |
|
Caseserie op patiëntniveau in meerdere centra
|
Verzamelen van aanvullende klinische gegevens over het
hulpmiddel door casusgegevens te verzamelen van medisch
personeel dat vertrouwd is met het hulpmiddel.
|
PMCF_LTHD_241 |
Q4 2025 |
| Zoeken in state-of-the-art literatuur |
Identificeer risico's en trends bij het gebruik van
soortgelijke hulpmiddelen door het bestuderen van
toepasselijke normen, gepubliceerde literatuur,
samenvattingen van conferenties, leidraden en aanbevelingen;
informatie met betrekking tot de medische aandoening die met
het hulpmiddel wordt behandeld en medische alternatieven die
beschikbaar zijn voor dezelfde behandelde doelpopulatie.
|
SAP-HD |
Q2 2026 |
|
Literatuuronderzoek naar klinisch bewijsmateriaal
|
Identificeren van risico's en trends bij gebruik van het
hulpmiddel door beoordeling van alle voor het hulpmiddel
relevante klinische gegevens uit de gepubliceerde
literatuur.
|
LRP-HD |
Q2 2026 |
|
Zoeken in wereldwijde databases van onderzoeksstudies
|
Identificeren van lopende klinische studies waarbij
Canaud-katheters betrokken zijn.
|
N.V.T. |
Q2 2026 |
Uit PMCF-activiteiten zijn geen nieuwe risico's, complicaties of
onverwachte defecten van het hulpmiddel naar voren gekomen.
6. Mogelijke therapeutische alternatieven
De Kidney Disease Outcomes Quality Initiative (KDOQI) 2019
klinische praktijkrichtlijnen zijn gebruikt om onderstaande
aanbevelingen voor behandelingen te ondersteunen.
| Therapie |
Voordelen |
Nadelen |
Belangrijkste risico's |
| • AV-fistel |
- Permanente vaattoegang oplossing
-
Lager complicatiepercentage dan hemodialyse via katheter
|
- Heeft tijd nodig om te rijpen
-
Patiënten moeten soms zelf katheteriseren
|
- Stenose
- Trombose
- Aneurysma
- Pulmonale hypertensie
- Steel-syndroom
- Septikemie
|
| • Hemodialys-ekatheter |
-
Nuttig voor snelle vaattoegang zonder dat er een
AV-fistel aanwezig is
-
Kan worden gebruikt als overbruggingsdialysemethode
tussen andere therapieën
|
- Geen permanente oplossing
-
Disfunctie van de katheter kan de reguliere behandeling
verstoren
-
Voordeel is niet gelijk voor alle patiëntenpopulaties
|
- Bloedingen na de ingreep
- Infectie
- Trombose
-
Verminderde bloedstroom in disfunctionele katheter
- Cardiovasculaire voorvallen
-
Fibrineschedevorming rond katheter
- Septikemie
|
| • Peritoneale Dialyse |
-
Minder beperkend dieet dan hemodialyse
-
Vereist geen ziekenhuisopname, kan op elke schone plaats
worden uitgevoerd
|
-
Verwijdering van onzuiverheden wordt beperkt door
dialysaatstroom en peritoneaal gebied
|
- Peritonitis
- Septikemie
- Overbelasting van vloeistof
|
| • Niertransplantatie |
-
Betere levenskwaliteit in vergelijking met HD
-
Lager risico op overlijden in vergelijking met HD
-
Minder dieetbeperkingen vergeleken met HD
|
-
Vereist een donor, wat tijd kan kosten
-
Risicovoller voor bepaalde groepen (ouderen, diabetici,
enz.)
-
De patiënt moet levenslang afstotingsmedicatie innemen
-
Afstotingsmedicatie heeft bijwerkingen
|
- Trombose
- Bloeding
- Verstopping van de urineleider
- Infectie
- Afstoting van organen
- Overlijden
- Myocardinfarct
- Beroerte
|
| • Uitgebreide conservatieve zorg |
-
Minder last van symptomen dan bij dialyse
- Behoudt levenstevredenheid
|
- Kan klinische toestand verergeren
-
Niet ontworpen om te behandelen, maar om bijwerkingen te
minimaliseren
|
-
Behandeling minimaliseert mogelijk niet de risico's van
CKD
|
7. Aanbevolen profiel en training voor gebruikers
De katheter moet worden ingebracht, gemanipuleerd en verwijderd
door een gekwalificeerde, bevoegde arts of een andere
gekwalificeerde gezondheidswerker onder leiding van een arts. In
bepaalde omstandigheden mogen patiënten die geschikt zijn voor
hemodialyse thuis de externe aansluitingen van de katheter
manipuleren. Volgens de richtlijnen van de International Society
of Hemodialysis zal, indien thuisdialyse wordt aanbevolen, elke
patiënt een grondige training ondergaan om optimale resultaten te
behalen met thuisdialysebehandelingen. De doelstellingen van het
trainingsprogramma zijn om (1) de juiste hoeveelheid informatie te
verstrekken om ervoor te zorgen dat the patiënt veilig thuis kan
dialyseren; (2) de patiënt in staat te stellen andere elementen
van zijn of haar chronische nierziekte te controleren en te
beheren, zoals het verkrijgen van monsters voor
laboratoriumonderzoek en het handhaven van de juiste voeding en
dieet; (3) de patiënt en zijn of haar zorgpartner(s) helpen om te
gaan met barrières en angsten die gepaard gaan met thuis HD
Tijdens de training krijgt de patiënt ook technische voorlichting
over de bediening en het onderhoud van het
waterbehandelingssysteem. Tijdens de training is de ideale
verhouding tussen verpleegkundige trainer en patiënt meestal 1:1.
Er wordt een ideaal trainingsschema opgesteld met wekelijkse
aandachtspunten en trainingsdoelen. In de praktijk wordt de
opleiding echter geïndividualiseerd om de vastgestelde
leerbarrières of risico's op mislukking aan te pakken.
8. Verwijzing naar eventueel toegepaste geharmoniseerde normen en
gemeenschappelijke specificaties (CS)
| Geharmoniseerde norm of CS |
Revisie |
Titel of beschrijving |
Conformiteitsniveau |
| EN ISO 14971 |
2019 |
Medische hulpmiddelen. Toepassing van risicobeheer op
medische hulpmiddelen
|
Volledig |
| EN ISO 10555-1 |
2013 + A1: 2017 |
Intravasculaire katheters. Steriele katheters en katheters
voor eenmalig gebruik. Algemene eisen
|
Volledig |
| EN ISO 10555-3 |
2013 |
Intravasculaire katheters. Steriele katheters en katheters
voor eenmalig gebruik. Centrale veneuze katheters
|
Volledig |
| EN ISO 11607-1 |
2020 + A1: 2022 |
Verpakking voor permanent gesteriliseerde medische
hulpmiddelen. Eisen voor materialen, steriele
barrièresystemen en verpakkingssystemen
|
Volledig |
| EN ISO 11607-2 |
2020 + A1: 2022 |
Verpakking voor permanent gesteriliseerde medische
hulpmiddelen. Validatie-eisen voor vorm-, sluit- en
assemblageprocessen
|
Volledig |
| MEDDEV 2.7.1 |
Rev. 4 |
Klinische evaluatie: Een gids voor fabrikanten en aangemelde
instanties in het kader van de Richtlijnen 93/42/EEG en
90/385/EEG
|
Volledig |
| EN ISO 10993-1 |
2020 |
Biologische evaluatie van medische hulpmiddelen - Deel 1:
Evaluatie en testen binnen een risicobeheerproces
|
Volledig |
| EN ISO 10993-18 |
2020 + A1: 2023 |
Biologische evaluatie van medische hulpmiddelen - Deel 18:
Chemische karakterisering van materialen voor medische
hulpmiddelen binnen een risicobeheerproces
|
Volledig |
| EN ISO 10993-7 |
2008 + A1: 2022 |
Biologische evaluatie van medische hulpmiddelen - Deel 7:
Ethyleenoxidesterilisatieresiduen - Amendement 1:
Toepasselijkheid van toelaatbare grenswaarden voor
pasgeborenen en zuigelingen
|
Volledig |
| EN ISO 11135 |
2014 + A1: 2019 |
Sterilisatie van producten voor de gezondheidszorg.
Ethyleenoxide. Eisen voor de ontwikkeling, validatie en
routinecontrole van een sterilisatieproces voor medische
hulpmiddelen
|
Volledig |
| ISO 14644-1 |
2015 |
Cleanrooms en aanverwante gecontroleerde omgevingen - Deel
1: Classificatie van luchtzuiverheid op basis van
deeltjesconcentratie
|
Volledig |
| ISO 14644-2 |
2015 |
Cleanrooms en aanverwante gecontroleerde omgevingen - Deel
2: Monitoring om bewijs te leveren van cleanroomprestaties
met betrekking to luchtzuiverheid door deeltjesconcentratie
|
Volledig |
| EN 556-1 |
2001 |
Sterilisatie van medische hulpmiddelen. Eisen voor medische
hulpmiddelen die als "STERIEL" moeten worden aangeduid.
Eisen voor permanent gesteriliseerde medische hulpmiddelen
|
Volledig |
| EN ISO 11737-1 |
2018 + A1: 2021 |
Sterilisatie van producten voor de gezondheidszorg.
Microbiologische methoden. Bepaling van een populatie
micro-organismen op producten
|
Volledig |
| EN ISO 20417 |
2021 |
Medische hulpmiddelen - Informatie geleverd door de
fabrikant
|
Volledig |
| EN ISO 15223-1 |
2021 |
Medische hulpmiddelen - Symbolen voor gebruik op etiketten,
labels en informatie van medische hulpmiddelen - Deel 1:
Algemene eisen
|
Volledig |
| EN ISO 80369-7 |
2021 |
Connectoren met kleine opening voor vloeistoffen en gassen
in toepassingen in de gezondheidszorg - Deel 7: Connectoren
voor intravasculaire of hypodermische toepassingen
|
Volledig |
| EN 62366-1 |
2015 + A1: 2020 |
Medische hulpmiddelen - Deel 1: Toepassing van
bruikbaarheidstechnieken op medische hulpmiddelen
|
Volledig |
| ASTM D4332-22 |
2022 |
Standaardpraktijk voor het conditioneren van containers,
verpakkingen of verpakkingsonderdelen voor beproeving
|
Volledig |
| ASTM D4169-16 |
2016 |
Standaardpraktijk voor het testen van de prestaties van
transportcontainers en -systemen
|
Volledig |
| ASTM F2503-20 |
2020 |
Standaardpraktijk voor het merken van medische hulpmiddelen
en andere items voor veiligheid in de omgeving van
magnetische resonantie
|
Volledig |
| EN ISO 11070 |
2014 + A1: 2018 |
Steriele intravasculaire inbrengers, dilatators en
voerdraden voor eenmalig gebruik
|
Volledig |
| EN ISO 13485 |
2016 + A11: 2021 |
Medische hulpmiddelen - Kwaliteitsmanagementsysteem - Eisen
voor regelgevingsdoeleinden
|
Volledig |
| ISO/TR 20416 |
2020 |
Medische hulpmiddelen - Post-market surveillance voor
fabrikanten
|
Volledig |
| MEDDEV 2.12/2 |
Rev. 2 |
RICHTLIJNEN BETREFFENDE KLINISCH POST-MARKET
VERVOLGONDERZOEK VAN MEDISCHE HULPMIDDELEN EEN LEIDRAAD VOOR
FABRIKANTEN EN AANGEMELDE INSTANTIES
|
Volledig |
| MDCG 2020-7 |
2020 |
Post-market klinisch vervolgonderzoek (PMCF) plansjabloon
Een gids voor fabrikanten en aangemelde instanties
|
Volledig |
| MDCG 2020-8 |
2020 |
Post-market klinisch vervolgonderzoek(PMCF)
Evaluatierapportsjabloon Een gids voor fabrikanten en
aangemelde instanties
|
Volledig |
| MDCG 2022-9 |
2022 |
Samenvatting van veiligheid en klinische prestaties
|
Volledig |
| MDCG 2022-21 |
2022 |
Richtlijnen voor periodieke veiligheidsrapporten (PSUR)
volgens Verordening (EU) 2017/745 (MDR)
|
Volledig |
| MDCG-2020-6 |
2020 |
Klinisch bewijsmateriaal nodig voor medische hulpmiddelen
die eerder van een CE-markering onder Richtlijn 93/42/EEG of
90/385/EEG zijn voorzien
|
Volledig |
| EN ISO 14155 |
2020 |
Klinisch onderzoek van medische hulpmiddelen voor menselijke
proefpersonen - Goede klinische praktijken
|
Volledig |
| MDCG 2018-1 |
Rev. 4 |
Richtsnoeren voor BASIS-UDI-DI en wijzigingen in UDI-DI
|
Volledig |
| EN ISO 11138-1 |
2017 |
Sterilisatie van producten voor de gezondheidszorg -
Biologische indicatoren Deel 1: Algemene eisen
|
Volledig |
| ISO 11138-2 |
2017 |
Sterilisatie van producten voor de gezondheidszorg -
Biologische indicatoren - Deel 2: Biologische indicatoren
voor ethyleenoxide sterilisatieprocessen
|
Volledig |
| ISO 11138-7 |
2019 |
Sterilisatie van producten voor de gezondheidszorg.
Biologische indicatoren - Richtlijnen voor de selectie, het
gebruik en de interpretatie van resultaten
|
Volledig |
| EN ISO 11140-1 |
2014 |
Sterilisatie van producten voor de gezondheidszorg -
Chemische indicatoren - Deel 1: Algemene eisen
|
Volledig |
| NL ISO/IEC 17025 |
2017 |
Algemene eisen voor de competentie van beproevings- en
kalibratielaboratoria
|
Volledig |
| Verordening (EU) 2017/745 |
2017 |
Verordening (EU) 2017/745 van het Europees Parlement en de
Raad
|
Volledig |
Revisiegeschiedenis
| Revisie |
Datum |
CR# |
Auteur |
Beschrijving van wijzigingen |
Gevalideerd |
| 1 |
05OCT2021 |
26536 |
RS |
Implementatie van SSCP |
Nee, deze versie is niet gevalideerd door de aangemelde
instantie, aangezien dit een implanteerbaar apparaat van
klasse IIa of IIb is
|
| 2 |
15MAR2022 |
27030 |
RS |
Geplande update voor SSCP |
Nee, deze versie is niet gevalideerd door de aangemelde
instantie, aangezien dit een implanteerbaar apparaat van
klasse IIa of IIb is
|
| 3 |
01AUG2022 |
27030 |
RS |
Geplande update; Bijgewerkt SSCP in overeenstemming met
CER-011_D. Bovendien zijn de volgende elementen toegevoegd
|
Nee, deze versie is niet gevalideerd door de aangemelde
instantie, aangezien dit een implanteerbaar apparaat van
klasse IIa of IIb is
|
| 4 |
19SEP2022 |
27293 |
GM |
Extra informatie toegevoegd aan de rij Revisie 3. Sectie 8
is bijgewerkt om aan te sluiten bij de meest recente
geharmoniseerde normen en toegepaste Common Specifications
(CS).De kwantificering van restrisico's is aangepast aan de
schadecategorieën in de IFU.
|
Nee, deze versie is niet gevalideerd door de aangemelde
instantie, aangezien dit een implanteerbaar apparaat van
klasse IIa of IIb is
|
| 5 |
10JUL2023 |
28266 |
GM |
Periodiek update; geüpdatet in overeenstemming met CER-011,
Revisie E
|
Nee, deze versie is niet gevalideerd door de aangemelde
instantie, aangezien dit een implanteerbaar apparaat van
klasse IIa of IIb is
|
| 6 |
01JUL2024 |
29460 |
GM |
Periodiek update; geüpdatet in overeenstemming met CER-011,
Revisie F
|
Nee, deze versie is niet gevalideerd door de aangemelde
instantie, aangezien dit een implanteerbaar apparaat van
klasse IIa of IIb is
|
| 7 |
05SEP2025 |
25- 0171 |
GM |
Periodiek update; geüpdatet in overeenstemming met CER-011,
Revisie G
|
Nee, deze versie is niet gevalideerd door de aangemelde
instantie, aangezien dit een implanteerbaar apparaat van
klasse IIa of IIb is
|